Asics GT 1000

asics gt 1000

Recenzja Obuwia Asics GT 1000 autorstwa Andrzeja Lachowskiego

         Kilka lat wcześniej miałem możliwość przetestowania w/w obuwia, na pierwszy rzut oka praktycznie całkowicie zmieniona cholewka. W poprzedniku szwy w przedniej części obuwia skutecznie uniemożliwiały mi pokonanie dłuższych dystansów, mam tu na myśli treningi ok. 20 km. W modelu najnowszym zostało to wyeliminowane, co sprawiło mi przyjemność z jego użytkowania, ponieważ we wcześniejszym modelu szwa urażała mi małego palca stopy aż do krwi.

Poza tym cholewka, jak i sam but jest dość szeroki jak na moją stopę, mam dużo miejsca w przedniej części, nie określiłbym tego za komfort, ponieważ przy ostrych zakrętach mam wrażenie „przesunięcia” stopy. Obawiałem się, że ze względu na szerokość, mogę też mieć problem w utrzymaniu pięty w bucie, ale nic takiego nie miało miejsca, pięta bardzo dobrze utrzymywana jest przez zapiętek i ochrania Achillesa .

Podeszwa zewnętrzna:

W dobie butów coraz to bardziej miękkich Asics Gel GT 1000 utrzymał swą naturę, jest to but twardy, ale za to bardzo dynamiczny i stabilny. Ja jestem zwolennikiem obuwia, w których czuję podłoże, dzięki temu szybsze treningi sprawiają mi radość i ten model właśnie taki jest. Na dłuższe spokojniejsze wybiegania nie jest może niesamowicie komfortowy, ale też nie przeszkadza.

Od strony przyśrodkowej system Duomax , który ma za zadanie stabilizować stopę. Sam jestem pronatorem, ale nie czuję tej stabilizacji, jest to znakomita cecha, ponieważ uczucie delikatnego ucisku powodowałoby zwrócenie uwagi na obuwie, a nie na trening.

Ogólnie odczucia mam bardzo podobne w stosunku do poprzedników, bardzo dużym + jest całkowicie bezszwowa cholewka, co w moim przypadku jest niesamowicie ważne. Podeszwa bardzo dobrze amortyzuje jak na moją wagę. W tej chwili nie mam większych uwag, w poprzednim modelu cholewka przetarła się po ok. 500-600 km, czyli bardzo szybko. W chwili obecnej nie mam jeszcze takiego kilometrażu, więc wole nie wypowiadać się na temat wytrzymałości cholewki.